Dzień głośnego czytania oraz Postaci z bajek

Postanowiliśmy połączyć dwie przyjemności w jedną – dzień głośnego czytania z dniem postaci z bajek.
W tym dniu każdy z nas miał szansę wcielić się w swojego ulubionego bohatera bajki. Przyszło ich do szkoły kilku.
Mieliśmy też do wyboru jedną z 3 bajek, którą mogliśmy usłyszeć oraz jak się okazało, obejrzeć. Dawało nam to szansę na porównanie tekstu bajki z powstałym na jej podstawie filmem.
Do wyboru były trzy bajki.

Każdy z nas wyraził swoje zdanie

Komisja podliczyła głosy i okazało się, że najwięcej osób chciało usłyszeć/obejrzeć  bajkę z serii „Bzdury na resorach.  Ciężki kawałek metalu”.
Zebraliśmy się na auli. Pani Asia głośno przeczytała nam  bajkę, a później był mini seans filmowy.
Po tych atrakcjach nastąpiła jeszcze prezentacja bajkowych strojów i parada bajkowych bohaterów.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w zabawie i bajkowo przebrali się –  dostali dyplomy i upominki!