100-lecie Niepodległości – wizyta w Helenowie

W listopadzie, po raz kolejny już, dostaliśmy zaproszenie od pani Bożeny Sirko do Szkoły TPD Helenów na AACowy koncert. Dziękujemy za zaproszenie!
W tym roku koncert  związany był ze 100leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Było bardzo podniośle i uroczyście, ale momentami też zabawnie.
Pojawił się Marszałek Piłsudski i Legiony. Poprzez muzykę, poezję i opowieści – wszystko zilustrowane symbolami komunikacji alternatywnej – dowiedzieliśmy się o drodze Polski do Niepodległości.
Po raz drugi już nasi uczniowie byli nie tylko widzami, ale też współwykonawcami.  Temat koncertu  był dość trudny, ale podeszliśmy do niego troszkę niekonwencjonalnie i chyba się udało!
Wraz z uczniami pani Ewy Żurawskiej z klasy IIIG opowiedzieliśmy o sporcie na przestrzeni 100lat niepodległości. Wystąpili Zosia, Antoni, Kamil i Patryk wraz z paniami Ewą i Asią oraz panami Mariuszem i Jackiem.
W tym roku mieliśmy ze sobą kibiców – mamę Kamila oraz koleżanki i kolegę z klasy p. Dominiki z opiekunami.