2 C/3 C/6 E październik

JESIEŃ
23 września przywitaliśmy kalendarzową jesień. W kolejne dni poznajemy dary, które przyniosła ze sobą Pani Jesień: kasztany, żołędzie, jarzębinę, kolorowe liście. Wykonujemy ciekawe prace plastyczne, zobaczcie chociaż niektóre z nich.

JESIENNY SPACER

Wraz z klasą pani Dominiki w jeden z pięknych październikowych dni wyruszyliśmy na kolorowy jesienny spacer. Było trochę słońca, mogliśmy podziwiać piękno natury i jej jesienne kolory. Na koniec zebraliśmy wspólnie trochę liści, które potem zagościły w naszych klasach.

DZIEŃ NAUCZYCIELA I PASOWANIE NA UCZNIA

W tym roku 15 października odbyło się w naszej Szkole pasowanie na ucznia. Mamy 11 nowych koleżanek i kolegów: Oliwię, Antosię, Blankę, Milenę, Helenę, Tomka, Marcela, Antka, Maćka, Kacpra, Kubę.
W tym dniu odbyło się też zaprzysiężenie nowego Samorządu Uczniowskiego – Dawid otrzymał specjalny dyplom członkowski.
Na koniec uczniowie złożyli nauczycielom, asystentom i wszystkim pracownikom szkoły życzenia z okazji Dnia Nauczyciela i wręczyli symboliczne kwiaty.

Dla nas był to czas radości i uśmiechów – w klasie zrobiliśmy piękne zdjęcia, a oto i efekt:

DZIEŃ BEZ SKARPETEK
W poniedziałek 22.10 obchodziliśmy Dzień Bez Skarpetek. Pani Asia i Pani Monika z tej okazji przygotowały dla uczniów  bardzo ciekawe doznania sensoryczne – ścieżkę sensoryczną na auli. Można było dotknąć stopami różnorakich faktur. Dziękujemy za super zajęcia!

ZAJĘCIA W KLASIE – PARASOL
Gdy za oknem pada, nie zapomnij zabrać ze sobą parasola.

NOWY ROK U ŻYDÓW – ZAJĘCIA Z PANIĄ MAGDĄ
Pani Magda z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN opowiedziała nam o Nowym Roku u Żydów, jakie są zwyczaje, który już u nich jest rok.

11 URODZINY DAWIDA

W naszej klasie obchodziliśmy urodziny Dawida-było tradycyjne STO LAT, tort, życzenia, goście i zabawa przy muzyce oraz  piękne prezenty.
Dawidowi życzymy wszystkiego, co najlepsze!!!