Festiwal Piosenki 2019

29 marca odbył się 20 Festiwal Piosenki, w którym wzięli udział uczniowie placówek edukacyjnych Fundacji Pomocy Ludziom z Niepełnosprawnościami. Jak to możliwe, że przez 20 lat, z jednakowym zapałem, jednakowo pięknie i jednakowo oryginalnie uczniowie i ich opiekunowie przygotowują zapierające dech występy?

Odpowiedź jest prosta – to motto Festiwalu, powtórzmy za klasykiem „śpiewać każdy może, raz lepiej, raz gorzej”.  Raz w roku każdy z uczestników może i jest gwiazdą, każdy może skupiać i skupia na sobie uwagę publiczności i każdy bezwzględnie i bezwyjątkowo zasługuje na uznanie i aplauz, i je otrzymuje. Piękna to tradycja.

20 Festiwal, tak jak poprzednie, był świetną zabawą dla wszystkich. Bawili się artyści, bawili się terapeuci, bawiła się publiczność.

Dowcipni, profesjonalni prowadzący Kasia Małkowska i Kamil Wróblewski na tle kolorowej scenografii projektu Bartka Szappanosa.

Szacowne jury, uczeń Antoni Mazurek  oraz wicedyrektorki  Monika Kłykocińska i Dorota Koman i „worek nagród”. Rozentuzjazmowana publiczność.

No i przede wszystkim tłum artystów.

Występowano dynamicznie grupowo

W tym nowozatrudnieni żywiołowo

Występowano centralnie indywidualnie

Prowadzący ujawnił swój ukryty wokalny talent, a pan Jacek  zachwycił barwą głosu i grą na gitarze.

Były konkursy w trakcie i konkurs na plastyczną nutkę przed.

Na koniec wreszcie, obok burzy oklasków i „świateł ramp”, wyróżnienia, dyplomy i nagrody.