9 listopada 2018 r.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła przyłączyła się do akcji „śpiewamy dla Niepodległej”. Był to najważniejszy moment w całym dniu. Wszyscy pięknie ubrani w barwy bieli i czerwieni, ze łzą w oku stanęliśmy w towarzystwie naszego sztandaru i zaśpiewaliśmy…. cztery zwrotki HYMNU NARODOWEGO…

„Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno
Każde dziecko dziś woła
To polski dom, polska szkoła…”
/fragment piosenki pt.:”Niepodległość”/

W ramach obchodów Dnia Niepodległości w naszej szkole odbyła się także akcja „Weterani Czytają Dzieciom”. Nasi wyjątkowi goście, żołnierz Sebastian oraz Agata – autorka książki „Piesek z Karbali”, odwiedzali uczniów w klasach czytając tę właśnie książkę… oczywiście w wersji AAC! Byli z nami również instruktorzy dogoterapii, Pan Paweł i Pan Bartek z Fundacji FORTIOR, razem z Bunią, Borysem i Czortem – psami, które na co dzień pomagają Weteranom cierpiącymi na zespół stresu pourazowego w projekcie „4 ŁAPY VS. PTSD”.